Najbardziej "niezawisły" i "wyrazisty" sędzia III RP, I.Tuleya, został w piątek (18.01.2013) odwołany z funkcji rzecznika SO w Warszawie.

 

Nie pomogło potężne wsparcie mediów głównego ścieku ani wsparcie prezesa TK i pą phezidą zwłaszcza. Najbardziej niezawisły i wyrazisty sędzia III RP, I.Tuleya, został w piątek  (18.01.2013) odwołany z funkcji rzecznika SO w Warszawie.

Media głównego ścieku tym razem nie pieją, te mniej głównego trochę się zachłystują  tym jak to ich publikacje doprowadziły do odwołania sędziego, ale że jest to dziwne odwołanie to jakoś o tym cicho choć to ono daje najwięcej do myślenia... 

Odwołanie rzeczywiście jest dziwne  bo kadencja  Igora Tulei jako rzecznika SO wygasła 13 stycznia 2013 r., zatem jak 18 stycznia 2013 r. można odwoływać z pełnienia funkcji kogoś, komu 5 dni wcześniej wygasło prawo jej pełnienia, a nominacji na ciąg dalszy jej pełnienia nie ma ?

Skompromitowany na wszelkie sposoby „niezawisły” wymiar (nie)sprawiedliwości III RP na usługach nie mniej skompromitowanej rządzącej partii miłości  tym odwołaniem jakby na rympał próbuje odnaleźć „twarz”  by  mieć z czym wyjść z pasztetu, jaki sam sobie zgotował zamieniając togę na kelnerską ścierkę, a wszelkie kodeksy na bloczek zamówień. Co chciał tym pokazowym „odwołaniem” udowodnić ?

Że stoi na straży prawa ?

A może, że liczy się z opinią publiczną?

Trzecia możliwość – najprawdopodobniejsza – że może bezkarnie wciskać wszelki kit bo Polak i tak wszystko kupi ?

 

...Temida ma tylko jedną twarz ale wiadomo, że Polak potrafi dlatego ta nasza  też ma tylko jedną ale ma za to trzy opaski. Dwie z nich  tzw.wymiar sprawiedliwości III RP zmienia jej w zależności od potrzeby.

Pierwsza opaska – klasyczna dla stwarzania pozorów niezależności i niezawisłości wymiaru (nie)sprawiedliwości III RP.

Druga opaska – jest przezroczysta, by zgięty w służalczej pozie kelner widział i prawidłowo odczytywał partyjne zamówienia klientów.

Trzecia opaska - ją Temida... sama sobie nałożyła po kuriozalnym „odwołaniu” sędziego Tulei. Jest z materii tych akcesoriów ze skrzydełkami, które dobrze wchłaniają wilgoć bo nasza Temida... popłakała się

Nie wnikam – ze złości, z rozpaczy czy...zwyczajnie ze śmiechu !

 

http://niezalezna.pl/37459-tuleya-odwolany-po-naszych-publikacjach

http://niezalezna.pl/37213-polacy-nie-zostawiaja-suchej-nitki-na-wymiarze-sprawiedliwosci